Asistent de proiect în mun. Bălți

AO ,,CASMED’’ angajează Asistent de proiect

Locul: mun. Bălți

Perioada de angajare: ianuarie 2024 – decembrie 2024 (cu posibilitate de extindere).

Termen limită pentru aplicare: Dosarele vor fi acceptate până la identificarea unei candidaturi potrivite. Revizuirea va avea loc o dată pe săptămână.

Informații generale:
Proiectul “Sprijinirea refugiaților din Ucraina și consolidarea coeziunii sociale și integrării în Moldova” prevede asistență umanitară și suport pentru refugiații din Ucraina care se află pe teritoriul Republicii Moldova.

Scopul proiectului este de a contribui la furnizarea serviciilor ca răspuns de urgență sustenabilă și de calitate pentru refugiații ucraineni, afectați de criză, și populației locale vulnerabile din Republica Moldova.

Responsabilități de bază:

  • Asistarea echipei în realizarea activităților de proiect;
  • Asistarea coordonatorului în sarcinile administrative ale proiectului;
  • Participarea la ședințele echipei de proiect;
  • Organizarea logistică a vizitelor în teren, ședințelor de lucru, etc.;
  • Colectarea și păstrarea datelor, informației legate de proiect pentru documentare, informare și raportare;
  • Elaborarea, redactarea și expedierea scrisorilor, mesajelor către parteneri, instituții;
  • Documentarea achizițiilor în cadrul proiectului;
  • Întocmirea rapoartelor de activitate la solicitarea coordonatorului.

Cerințe fată de candidați:

  • Studii superioare;
  • Nivel avansat de comunicare scrisă şi verbală în limba rusă și română (Cunoașterea limbii engleze constituie un avantaj);
  • Cunoașterea programelor Microsoft Office (Word, Excel, Power Point);
  • Abilități de analiză și planificare, angajament personal;
  • Flexibilitate, gândire creativă;
  • Disponibilitate pentru deplasări în regiune;
  • Permis de conducere cat. B constituie un avantaj.

Beneficii:

  • Posibilitatea de implicare activă în proiectele asociației;
  • Posibilitatea de formare şi instruire permanentă;
  • Posibilitate de creștere profesională.

Dosarul candidatului va include:

  • CV-ul candidatului;
  • Scrisoarea de intenție;
  • Indicarea a două referințe şi datele de contact ale acestora.

Aplicare la concurs:
Persoanele interesate vor depune dosarul de aplicare, care va conține obligatoriu: scrisoarea de intenție și CV-ul. Dosarul va fi depus în format electronic, la adresa email: casmed.md@gmail.com cu titlul ”Concurs Asistent de proiect”.

Doar candidații preselectați vor fi invitați la interviu.