Asociația Obștească „The Moldova Project” angajează psiholog

TMP logo fundal alb 1

Suntem în căutarea unui specialist licențiat în psihologie, cu experiență și dorință de a contribui la reabilitarea familiilor social-vulnerabile.

Locație: biroul din Chișinău și deplasări în sate

Program: full-time, 8 ore pe zi
Perioada de angajare: pe termen lung, mai mult de 1 an
Disponibilitatea postului: imediată
Data limită pentru aplicare: 25 aprilie 2024

Cerințe:
- studii superioare în psihologie;
- minim 2 ani de experiență în domeniu;
- cunoştinţe în domeniul consilierii pe probleme de familie și terapie comportamentală;
- cunoașterea sectorului nonprofit, a domeniului de protecție a drepturilor omului și, în special, a copiilor;
- deschidere spre studiu, utilizarea materialelor didactice specifice serviciului prestat;

- capacitatea de a planifica și raporta;

- cunoștințe avansate MS Office (Excel, Word, etc.) și Google Drive;

- responsabilitate, punctualitate, creativitate, capacitate de lucru în echipă, dar și individual;
- comunicare asertivă, atitudine respectuoasă față de persoane indiferent de rasă, religie, statut social și vârstă.

Responsabilități:
- desfășurarea evaluării psihologice a beneficiarilor prin aplicarea instrumentelor specifice;
- organizarea activităţii de consiliere psihologică și terapie individuală sau de grup, la necesitate;
- armonizarea relațiilor beneficiar - familie - comunitate;
- colaborarea cu alți specialiști din echipă sau din exterior pentru o abordare multidisciplinară a beneficiarilor;
- participarea la ședințele multidisciplinare locale și raionale organizate pe cazurile beneficiarilor Asociației;
- asistarea beneficiarilor la medicul psihiatru sau de alt profil;
- conlucrarea cu autoritățile locale;
- respectarea tuturor normelor Codului deontologic al profesiei de psiholog.

Oferim:
- Salariu motivant

- Cursuri de perfecționare
- Activități de teambuilding
- Colegi respectuoși și prietenoși, echipă pasionată de ceea ce face și determinată să producă schimbări în viețile familiilor social-vulnerabile
- Oportunitatea de a te afirma și de a dezvolta propriile abilități și idei în cadrul Asociației, dar și de a dobândi cunoștințe noi în domeniul social.

Mai multe despre activitatea noastră:

Raport de activitate 2022

Selecția candidatului:
Expediază CV-ul şi scrisoarea de intenție la adresa:  office@themoldovaproject.org până la data de 25 aprilie 2024, ora 18.00.

Titlul mesajului trebuie să conţină numele, prenumele candidatului și funcția la care se aplică. Doar candidații selectați vor fi invitaţi la interviu.