Laolaltă angajează Social Media Manager/ă cu abilități grafice

Ne mărim echipa, dezvoltăm o multitudine de activități și proiecte, și avem nevoie de tine, pentru ca să povestim creativ despre tot ce facem.

Despre noi

AO „Laolaltă” este o organizație non-guvernamentală din Republica Moldova, fondată în 2020, care promovează comunități empatice și implicate cu oportunități echitabile pentru dezvoltare continuă.

Despre post

Angajăm o persoană pe Social Media Management cu abilități grafice, creativă și cu deschidere de implicare în proiecte și activități. O persoană cu valori feministe, aliată comunității queer, deschisă de a lucra cu persoane refugiate și care are principii și valori non-discriminatorii.

Iată care vor fi responsabilitățile tale pe scurt

  • Vei administra o serie de pagini pe Social Media (paginile Laolaltă și a Centrelor Comunitare). Suntem prezenți pe Instagram, Telegram, LinkedIn, Facebook și tare vrem să ajungem și pe TikTok :).
  • Vei scrie în limba română și rusă, uneori engleză, postări pe Social Media, articole pentru site și alte platforme online.
  • Vei crea grafice pentru postări. Avem nevoie de o persoană cu experiență solidă în Canva, spirit creativ, iar experiență în Illustrator/Photoshop va fi binevenită.
  • Vei crea campanii de reclame pe rețelele sociale.
  • Vei modera secțiunea de comentarii / inbox pe Social Media.