Anunț de angajare a unui/unei asistent(e) de proiect

Asociația obștească Comunitatea pentru advocacy și politici publice ”WatchDog.md” anunță concurs public de selectare a unui/unei asistent(e) de proiect.

Despre organizație:

WatchDog.MD este o comunitate a societății civile de tip think-tank din Republica Moldova, fondată în anul 2017, scopul căreia este de a contribui la formarea unui mediu favorabil dezvoltării democratice a Republicii Moldova. Organizația își propune, prin analize complexe și accesibile, să contribuie la informarea obiectivă a cetățenilor cu privire la probleme complexe, cum ar fi democrația, supremația legii, guvernarea, politica, dezinformarea și propaganda, asigurarea egalității și combaterea discriminării, promovarea și protecția drepturilor omului etc.

Responsabilitățile asistentului(ei):

  • organizarea și desfășurarea activităților proiectului și atingerii rezultatelor planificate în proiect;
  •  planificarea și realizarea activităților de logistică și comunicare între membrii echipei și participanții/ beneficiarii din proiect;
  • comunicarea cu toate părțile implicate în proiect;
  • participă la planificarea și implementarea activităților din proiect;
  • efectuarea activităților legate de procurarea de bunuri și servicii în cadrul proiectului, cu respectarea procedurilor de selectare și aprobare conform regulamentelor interne ale organizației;
  • participarea la evenimentele proiectului în care este implicat(ă), asigurând pregătirea adecvată a acestora;
  • facilitarea cooperării dintre și între consultanții/ experții și donatorii proiectului;
  • participarea la training-urile/ instruirile organizate de donatori sau alte sesiuni relevante pentru organizație;
  • elaborarea contractelor de muncă, prestări servicii etc. (nu este necesară experiență);
  • participarea la elaborarea rapoartelor narative de progres/ intermediare și finale pentru donatori și asigurarea expedierii acestora conform termenilor limită;
  • asigurarea corespondenței cu donatorii;
  • efectuarea traducerilor din română-engleză/ engleză-română.

Calificări:

  • Sunt încurajate să aplice persoanele care au studii superioare relevante (ex. traducere/ interpretare ro-eng/ eng-ro), sau care și-au făcut studiile în limba engleză;
  • Experiență anterioară în gestionarea proiectelor constituie un avantaj.

Cerințe față de candidați:

  • Cunoașterea limbilor română, engleză (fluent) și rusă (capacitatea de a înțelege limba vorbită și scrisă; abilități bune de scriere și vorbire în aceste limbi);
  • Abilități de scriere și traducere română-engleză/ engleză-română;
  • Abilități bune de utilizarea a instrumentelor Google Drive și a instrumentelor avansate de căutare pe Google.

Asistentului/ei selectat(e) i se oferă posibilitatea de a beneficia de un mediu agreabil și divers de muncă. Oferim salariu lunar de competitiv pentru serviciile prestate și posibilitatea de angajare full-time cu posibilitatea de creștere profesională.

Candidații interesați urmează să expedieze CV-ul actualizat la adresa contact@watchdog.md, în care să fie indicată experiența relevantă, cu mențiunea ”Concurs de selectare a unui/unei asistent(e) de proiect”.

Termenul limită pentru depunerea dosarului este 15 ianuarie 2024, ora 23:59. Persoanele preselectate vor fi invitate la interviu.

Articol adaugat de: Comunitatea WatchDog