Radio Chișinău angajează Redactor/ă site

Radio Chișinău este un post de radio cu sediul în Chișinău, ce face parte din rețeaua posturilor de radio ale Societății Române de Radiodifuziune. Relansat la 1 decembrie 2011 acoperă cu emisie 70% din teritoriul Republicii Moldova. Preia o parte din programele Radio România și deține site-ul www.radiochisinau.md

           Cerințe față de candidat/ă

  • Studii superioare sau student/ă în ultimul an de facultate
  • Abilități bune de scriere, creare și de redactare a conținutului de text
  • Cunoașterea avansată a limbii și gramaticii limbii române
  • Experiența similară anterioară constituie un avantaj

           Descrierea jobului

  • Concepe și realizează materiale editoriale specifice mediului on-line
  • Colectează, prelucrează și plasează pe site informații cu privire la evenimentele importante și de actualitate atât din țară, cât și din străinătate

          Ce oferim

  • Timp de lucru full-time
  • Echipă cu experiență
  • Mediu de muncă plăcut și prietenos

Persoanele interesate pot expedia CV-ul, prin e_mail la adresa: info@radiochisinau.md. Data limită de depunere a dosarului este 30.07.2022. La interviu vor fi invitate doar persoanele care corespund cerințelor Radio Chișinău.

Prin expedierea CV-ului și a altor documente la adresa de e-mail sus menționată candidatul/candidata consimte implicit recepționarea și prelucrarea datelor personale conținute în CV și în celelalte documente exclusiv în scopul analizării calificării candidatului pentru postul vacant, precum și la păstrarea unor asemenea date în dosarele noastre pentru ocazii de angajare viitoare. Candidatul își poate revoca consimțământul în orice moment prin expedierea unei notificări la adresa de e-mail menționată mai sus. Vă rugăm să nu includeți categorii speciale de date personale, a căror prelucrare ar necesita alte măsuri de securitate și în conformitate cu legislația în vigoare consimțământul scris sau cu semnătură electronică al subiectului acestora.Radio Chișinău angajează Redactor/ă site

Articol adaugat de: Radio Chisinau