Radio Chișinău angajează Redactor/ă site

Cerințe față de candidat:

  • Studii superioare
  • Cunoștințe bune de operare PC: Office (Word, Excel) Windows, Internet, etc.
  • Atenție la detalii și acuratețe
  • Abilități de comunicare și relaționare
  • Responsabilitate, punctualitate și aptitudini generale de învățare
  • Foarte bune cunoștințe ale limbii și gramaticii limbii române
  • Experiența la un post similar constituie un avantaj

Descrierea jobului:

  • Concepe și realizează materiale editoriale specifice mediului on-line

Responsabilități:

  • Răspunde de realizarea calitativă și în termen a sarcinilor
  • Răspunde de păstrarea confidențialității informațiilor și documentelor legate de societate
  • Răspunde de respectarea legalității normelor și a procedurilor interne de muncă
  • Adoptă mereu un comportament în măsură să promoveze imaginea și interesele societății

Ce oferim:

  • Contract pe o perioadă nedeterminată de timp
  • Timp de lucru full-time
  • Salariu motivant și competitiv

Persoanele interesate pot expedia CV-ul, prin e_mail la adresa: info.mocanu@gmail.com. Data limită195296 163862 de depunere a dosarului este 31.01.2024. La interviu vor fi invitate doar persoanele care corespund cerințelor Radio Chișinău.