Centrul de Informații GENDERDOC-M anunță concursul de angajare pentru funcția de Manager financiar

Centrul de Informații GENDERDOC-M este o organizație publică non-guvernamentală din Republica Moldova, care lucrează pentru protecția și promovarea drepturilor LGBT (lesbiene, gay,bisexuali și persoane transgender).

Sarcinile și responsabilități:

  • Efectuează managementul financiar complet al organizației,
  • Elaborează bugetul strategic al organizației cu coordonatorii programelor și contabilul
  • Monitorizează bugetului strategic
  • Întocmește raportul financiar anual al organizației
  • Împreună cu coordonatorii programelor și contabilul ia decizii financiare,
  • Împreună cu coordonatorii programelor și contabilul, întocmește rapoarte financiare pentru finanțatori
  • Participă la întâlniri de planificare săptămânale (sau după cum este necesar).
  • Participă la planificarea strategică şi anuală
  • Participă la elaborarea și actualizarea politicilor de management financiar și achiziții
  • Participă la pregătirea bugetelor pentru propunerile de proiecte
  • Participă la lucrările Senatului organizației și informează Senatul despre activitățile financiare ale organizației

 Competențe și calificări necesare:

  • Experiență de muncă în domeniul financiar al ONG-urilor de cel puțin 1 ani;
  • Experiența de lucru cu donatori străini va constitui un avantaj;
  • Capacitatea de a vorbi și de a scrie fluent în limba româna și engleză;
  • Abilități de interacțiune și comunicare;
  • Abilități de a lucra independent și în echipă;
  • Responsabilitate, corectitudine și punctualitate;
  • Abilități și experiență de utilizare a calculatorului (MS Word, Excel etc).
  • Capacitatea și dorința de învățare rapidă
  • Rezistență la situații de stres
  • Abilități de execuție simultană a câtorva sarcini

Oferim:

  • Program de lucru part sau full time
  • Locul de muncă din oficiu situat în centrul orașului;
  • Salariu  pentru primele 3 luni 18000 MDL net (8 ore pe zi, 5 zile pe săptămână) cu posibilitate de mărire
  • Un mediu prietenos de lucru cu o echipă multidisciplinară;
  • Activități de teambuilding și well-being.

 Dosarul de aplicare trebuie să conțină:

  • CV-ul (de maxim două pagini)
  • Scrisoare de motivare (de maxim o pagină).
  • Numele la două persoane pentru recomandă

Dacă te regăsești în cele menționate mai sus transmite dosarul de aplicare până pe 10/03/2024, ora 18:00 pe adresa info@gdm.md cu titlul „Manager financiar”

Doar candidații/ele preselectaț/ei vor fi contactați/te.

Datele personale vor fi procesate de GENDERDOC-M doar pentru scopuri de angajare.

NB: Procesul de selectare se va desfășura fără a discrimina candidații pe criterii de naționalitate, rasă, etnie, gen, vârstă, dizabilitate, orientare sexuală, statut social sau pe baza oricărui alt criteriu.