CNPAC angajează şofer

CNPAC este o organizație non-guvernamentală din Republica Moldova care are misiunea de a contribui la diminuarea incidenței și a consecințelor violenței față de copii prin activități de prevenire, pledoarie, dezvoltare de capacități și servicii specializate.

Tipul de contract: contract individual de muncă pe termen determinat.

Perioada de angajare: iunie-decembrie 2023, cu posibilitate de extindere.

Program: normă întreagă (40 de ore pe săptămână), de luni-vineri, la necesitate - în weekend;

Responsabilități:

  • transportarea în siguranță a angajaților, inclusiv și în cazul activităților desfășurate în teritoriu și pentru distribuirea materialelor în regiuni;
  • monitorizarea și evidența kilometrilor parcurși și asigurarea încadrării în consumul normat de carburant și uleiuri;
  • completarea documentelor de exploatare a autovehiculului şi respectarea proceselor tehnologice de întreținere a autovehiculului, precum şi periodicitatea acestora; efectuarea la timp a reviziilor, schimburilor de ulei şi filtre, gresarea elementelor ce necesită această operațiune;
  • asigurarea bunei funcționări și întreținerea atât la exterior, cât şi la interior a automobilului;
  • semnalarea conducerii organizației cu privire la orice aspect legat de starea automobilului;
  • exploatarea autovehiculului în conformitate cu instrucțiunile prevăzute în cartea tehnică a acestuia ș.a.

Cerințe față de candidat:

  • Studii medii, medii de specialitate, superioare;
  • Permis de conducere categoria B, alte categorii prezintă un avantaj;
  • Cunoașterea la nivel avansat a regulilor circulației rutiere;
  • Minimum 2 ani de experienţă profesională;
  • Cunoștințe minime de mecanică auto;
  • Cunoaşterea limbilor română şi rusă (vorbit şi scris);
  • Stare de sănătate corespunzătoare postului;
  • Abilităţi excelente de comunicare, relaţionare interpersonală;
  • Integritate, toleranţă, responsabilitate, discreţie profesională, confidenţiale, onestitate, flexibilitate, rezistenţă la efort şi stres.

Dosarul candidatului va include:

CV-ul actualizat cu precizarea experienței relevante.

Declarația pe proprie răspundere.

Procesul de recrutare:

Depunerea dosarelor se va face prin email la adresa office@cnpac.md, cu specificarea ,,Funcție vacantă șofer”.

Telefon de contact: 022758806

CNPAC încurajează aplicațiile timpurii şi își rezervă dreptul de a desfășura interviuri cu potențialii candidați anterior expirării termenului anunțului de angajare. Rezultatele concursului de angajare vor fi comunicate candidaților preselectați după expirarea termenului de colectare și evaluare a dosarelor.

Termen limită de depunere a dosarelor: 31 mai 2023, ora 17:00.

Notă: CNPAC prelucrează datele cu caracter personal în conformitate cu prevederile Legii 133/2011 privind protecția datelor cu caracter personal. Prin expedierea dosarului, dvs., sunteți de acord că datele dvs. personale vor fi utilizate în procesul de recrutare. Documentele ce conțin date cu caracter personal se vor păstra doar pentru perioada de recrutare.