Asociația Obștească CCF Moldova anunță concurs de angajare în poziția de expert în domeniul de business și dezvoltare economică

ANUNȚ DE SELECTARE A UNUI EXPERT ÎN DOMENIUL DE BUSINESS ȘI DEZVOLTARE ECONOMICĂ

INFORMAȚIE DE CONTEXT:

CCF Moldova, este o organizație non-guvernamentală care activează în domeniul protecției copiilor, sprijinind familiile dezavantajate social, pentru ca fiecare copil să crească într-un mediu familial prielnic, implementează proiectul „Protejarea familiilor – Sprijinirea emancipării femeilor și a bunăstării copiilor în Moldova”, cu sprijinul financiar al Women’s Peace&Humanitarian Fund și UN Women Moldova. Proiectul are ca scop să ofere asistență în abilitarea socio-economică a femeilor și fetelor afectate de criza de război și a celor din comunitatea locală din 10 raioane ale R. Moldova: Chisinau, Criuleni, Nisporeni, Aneni, Strașeni, Ialoveni, Donduseni, Glodeni, Edinet, Briceni, prin dezvoltarea ideilor de afaceri și a activităților economice.

CCF Moldova selectează un consultant cu experiență în domeniul de business și dezvoltare economică, care să poată oferi expertiză și suport pentru inițierea, dezvoltarea afacerilor și identificarea oportunităților economice pentru femeile refugiate din Ucraina și femeile din Republica Moldova.

RESPONSABILITĂȚILE CONSULTANTULUI INCLUD:

  • Identificarea oportunităților economice pentru femeile refugiate din Ucraina și femeile din Republica Moldova;
  • Crearea de planuri de afaceri, planuri de activități economice și dezvoltarea de strategii de marketing pentru implementarea activităților economice;
  • Oferirea suportului prin consiliere și sprijin pentru femeile refugiate din Ucraina și femeile din Republica Moldova în dezvoltarea ideilor de afaceri;
  • Realizarea de evaluări periodice ale progresului și rezultatelor activităților și prezentarea rapoartelor de progres către echipa de proiect CCF Moldova.
  • Deplasări în raioanele de proiect;

CERINȚE PENTRU CANDIDAȚI:

  • Studii superioare în domeniul economic și financiar;
  • Experiență relevantă în dezvoltarea de afaceri și de consultanță în domeniul economic;
  • Experiență în lucrul cu femeile refugiate din Ucraina și femeile din Republica Moldova sau cu alte grupuri vulnerabile (constituie un avantaj);
  • Abilități excelente de comunicare și negociere;
  • Excelente abilități de planificare și organizare;
  • Abilitatea de a lucra independent și în cadrul echipei.
  • Cunoasterea obligatorie a limbilor română și rusă
  • Cunoasterea limbilor ucraineană și engleză vor constitui un avantaj

OFERTA:

  • Contract de consultanță pe termen determinat;
  • Salariu competitiv în funcție de experiență și calificări;
  • Oportunitatea de a contribui la dezvoltarea de afaceri și crearea de noi oportunități economice pentru femeile refugiate din Ucraina și femeile din Republica Moldova;
  • Un mediu de lucru profesionist și dinamic.
  • Program flexibil, part-time pe perioada de contractare, de până la 1 ianuarie 2024;

DISPOZIȚII FINALE:

Organizația CCF Moldova declară toleranță zero față de toate formele de abuz și exploatare față de copii și adulții vulnerabili.

CCF Moldova se ghidează de o politică de protecție a copilului și de politica privind prevenirea exploatării și abuzului sexual; consultantul va semna o declarație prin care se va angaja să respecte prevederile acesteia.

Candidații interesați pot trimite CV-ul și o scrisoare de intenție cu mențiunea a doi angajatori ca si persoane de referință  la adresa de email: livia.marginean@ccfmoldova.org , până la data de 24 aprilie 2023.

Doar candidații preselectați vor fi contactați și invitați la interviu.

Vă mulțumim anticipat pentru interesul pentru colaborare.