Laboratorul de Inițiative pentru Dezvoltare (LID Moldova) angajează manager/-ă de proiect

LID Moldova anunță o poziție vacantă în cadrul organizației: Manager de proiect.

Ce oferim?

– oportunități de dezvoltare personală și profesională;

– colaborarea cu experți naționali și internaționali în domenii ca: eTransformare, advocacy, politică energetică, integrare europeană, comunicare, etc.

– oportunitatea de a te afirma și de a dezvolta propriile abilități și idei în cadrul organizației;

Modalitatea de lucru: offline și online

Responsabilități:

  • Coordonează echipa de implementare a proiectelor;
  • Coordoneaza activitatile de implementare a proiectelor alocate, in conformitate cu metodologia de management al proiectelor, asigurand urmarirea si respectarea scopului, termenelor si bugetului aprobate
  • Monitorizează implementarea proiectelor și realizează raportarea către angajator și donatori;

Alte responsabilități relevante postului.

Cerințe față de candidat:

  • Studii superioare în domeniul comunicării, psihologie sau alt domeniu relevant postului;
  • Experiență de lucru în domeniul comunicării;
  • Competențe și experiență demonstrată în coordonare și management de proiecte;
  • Nivel avansat de comunicare scrisă şi verbală în limba română și engleză;
  • Abilități de analiză, comunicare eficientă, planificare şi organizare a timpului de lucru în echipă și individual, responsabilitate, corectitudine, punctualitate și flexibilitate;
  • Utilizator Microsoft Office- Word, Excel, Power Point, Outlook, Google docs ș.a.

Dosarul candidatului va include:

  • CV-ul candidatului/ei;
  • Scrisoare de intenție;
  • Indicarea numelor și a informației de contact a trei persoane de referință, inclusiv a minim doi angajatori precedenți.

Dosarele vor fi trimise la adresele de email info.lidmoldova@gmail.com și comunicare.lidmoldova@gmail.com cu titlul ANGAJARE+poziția solicitată.

Dosarele vor fi trimise la adresele de email info.lidmoldova@gmail.com și comunicare.lidmoldova@gmail.com cu titlul ANGAJARE+poziția solicitată.

Mai multe detalii puteți găsi aici: https://lidmoldova.org/2022/12/01/lid-moldova-angajeaza-manager-de-proiect-si-coordonator-comunicare-si-pr/

*Laboratorul de Inițiative pentru Dezvoltare (LID Moldova) este un Think-Do Tank, independent, non-profit, neguvernamental și non-partizan din Republica Moldova. A fost fondat in 2019 pe viziunea unui stat modern și liber