Anunț de angajare pentru funcția de operator și analist date

Despre Angajator

Rețeaua Națională LEADER din Republica Moldova (RNL) este o asociație nonprofit și apolitică înființată în ianuarie 2019, datorită eforturilor comune ale Grupurilor de Acțiune Locală și organizațiilor care au facilitat implementarea abordării LEADER în țară.

Scopul principal al organizației este de a promova abordarea LEADER în Republica Moldova, susține și reprezenta interesele Grupurilor de Acțiune Locală (GAL). Prin activitatea sa, Rețeaua contribuie la dezvoltarea zonelor rurale din Republica Moldova, fiind parte în procesele de elaborare și implementare a abordării LEADER, stabilind parteneriate atât la nivel local, național cît și internațional, stimulînd interacțiunea și dezvoltarea GAL-urilor.

Mai multe informații despre RNL pot fi găsite pe pagina web www.leaderin.md

Despre Poziție

Căutăm în echipă o persoană cu spirit analitic, atentă la detalii și care posedă cunoștințe avansate de lucru cu MS Excel pentru a ocupa poziția de operator și analist date care va asigura buna desfășurare a proceselor de colectare, procesare și analiză a datelor din cadrul organizației și automatizarea proceselor de lucru din cadrul diferitor departamente ale organizației.

Program de lucru: full-time/part time

Principalele responsabilități:

  • colectarea, procesarea gestionarea datelor referitoare la activitățile organizației;
  • vizualizarea datelor în diagrame și tabele, elaborarea rapoartelor;
  • analiza, monitorizarea și evaluarea proceselor derulate de organizație;
  • identificarea modalităților de îmbunătățire și automatizare a proceselor;
  • coordonarea studiilor/cercetărilor referitoare la programele/activitățile implementate/desfășurate de organizație;

Profilul candidatului:

  • studii superioare în științe economice, sociologice, IT sau alte domenii conexe;
  • experiență relevantă de cel puțin 1 an în domeniul analizei datelor.

    Mai multe detalii despre despre poziție găsiți aici.

Dosarul de concurs:

Urmează să fie expediat prin e-mail la resurseumane@leaderin.md  cu mențiunea „Operator și analist date” și include următoarele:

  • Curriculum Vitae;
  • O scrisoare de motivare în care se va descrie experiența (dacă aveți experiență de colaborare cu GAL-urile sau în domeniul dezvoltării locale vă rugăm să indicați detalii);
  • Așteptările finaciare pentru norma de implicare full-time.

Data limită pentru depunerea dosarului: 19 noiembrie 2022

PERSOANĂ DE CONTACT:

Dușa Cristina

Specialist Managementul Datelor și cunoștințelor| cristina.dusa@leaderin.md

Articol adaugat de: Rețeaua Națională LEADER din Republica Moldova