ACSM: Angajare Specialist în marketing

Asociația Obștească Asociația Copiilor Surzi din Moldova ACSM (c/f: 1011620001998) anunță concursul pentru suplinirea funcției de Specialist în marketing. Specialistul va oferi servicii de marketing în cadrul afacerii sociale Darul Albinelor, gestionată de Asociația Copiilor Surzi din Moldova.

Descrierea postului

  • Dezvoltă, coordonează și implementează programe de diseminare a informației pentru a promova imaginea și produsele organizației;
  • Implementează strategia de marketing, coordonează activitățile și campaniile organizației;
  • Dezvoltă oportunitățile de piață atât pentru produsele noi ale organizației, cât și a celor existente;
  • Promovează brand-ul și contribuie la creșterea vânzărilor stabilite conform planului de marketing;
  • Elaborează textele cu conținut promoțional (postări, comunicate de presă);
  • Livrează discursurile publice cu scop de promovare a produselor si organizației;
  • Abordează partenerii, clienții în scopul vânzării și negocierii contractelor de livrare a produselor;
  • Monitorizează indicatorii de performanță și elaborează întregul pachet documentar necesar (rapoarte, note, planuri etc);
  • Identifică cele mai eficiente metode de promovare și le implementează;
  • Elaborează și coordonează cu responsabilii organizației, procedurile aferente domeniului de marketing;
  • Alte acțiuni necesare a fi organizate pentru buna funcționare și promovare din cadrul organizației.

Cerințe față de candidat

  • Studii superioare de profil economic cu specialitatea Marketing, și/sau altele relevante;
  • Cunoașterea metodelor și bunelor practici aplicabile domeniului de marketing;
  • Cunoașterea avansată a limbilor: română și rusă la nivel avansat, engleza la nivel mediu;
  • Experiență în domeniul marketingului: cel puțin 2 ani;
  • Creativitate, analiză, responsabilitate, perseverență, capacitate de planificare și realizare potrivit obiectivelor și în termenii stabiliți în planul de marketing;
  • Permis de conducere (categoria B).

Durata proiectului: 15 iunie 2022 – 14 februarie 2024

Timpul estimat pentru activitate: 8 luni pe perioada de implementare a proiectului.

Tipul contractului: Contract de prestări servicii

Stupina Darul Albinelor se află în raionul Criuleni, satul Cimișeni. La necesitate, persoana se va deplasa la stupină.

Persoanele interesate de prezenta ofertă, sunt rugate să expedieze CV-ul actualizat, însoțit de o scrisoare de intenție pe adresa de e-mail: acsm.moldova@gmail.com cu mențiunea “Specialist Marketing“ în subiectul mesajului.

Depunerea dosarelor de participare

Dosarul de participare va fi transmis până la data de 18 iulie 2022, ora 10:00, pe adresa de e-mail: vcapatici@yahoo.fr sau acsm.moldova@gmail.com

Această angajare are loc în cadrul proiectului "Darul albinelor – o șansă în plus pentru tinerii cu dizabilități din localitățile rurale”, finanțat de către Uniunea Europeană, cofinanțat de Suedia prin intermediul Fundației Est-Europene și implementat de Asociația Copiilor Surzi din Moldova.