CASMED angajează asistent de proiect în Bălți

CASMED invită persoanele interesate pentru poziția de asistent de proiect în mun. Bălți

Perioada de angajare : 24 luni

Cerințe față de candidați:

  • Studii superioare sau medii de specialitate;
  • Nivel avansat de comunicare scrisă și verbală în limba română/rusă;
  • Cunoașterea în detaliu a pachetului Microsoft Office;
  • Permis de conducere cat. B și cunoașterea limbii engleze constituie un avantaj;
  • Experiența pe o poziție similară constituie un avantaj.

Responsabilitati principale:

  • Organizarea și desfășurarea activităților logistice pentru activitățile proiectului (instruiri, conferințe, distribuire de publicații, etc);
  • Menținerea comunicării între echipa de implementare și partenerii, beneficiarii proiectului;
  • Colectarea și sistematizarea informațiilor necesare pentru întocmirea diverselor tipuri de rapoarte;
  • Ținerea evidenței tuturor documentelor, informațiilor, materialelor scriptice și electronice privind activitățile din proiect;
  • Efectuarea traducerilor Română –Rusă – Română a documentelor curente;
  • Alte responsabilități necesare pentru buna desfășurare a proiectului.

 Dosarul candidatului va include:

  • CV-ul candidatului;
  • Scrisoare de intenție;
  • Indicarea a două referințe și date de contact ale acestora.

Procesul de recrutare:

Depunerea dosarelor se va face prin email la adresa: ngo_casmed@yahoo.com cu specificarea „Aplicare asistent proiect” până la data de 30 iunie 2022 . Nu vor fi luate în considerare candidaturile care nu vor îndeplini condițiile minime solicitate în specificațiile postului. Doar persoane selectate vor fi invitate la interviu.