Asociația Obștească „CASMED” angajează asistent de proiect în Bălți

Asociația Obștească „CASMED” angajează asistent de proiect part-time în mun. Bălți în cadrul proiectului „Echitate în sănătate prin responsabilizare socială”, care se implementează în perioada Mai 2019 – Aprilie 2023, cu suportul financiar al Agenției Elvețiene pentru Dezvoltare și Cooperare.

Responsabilități:

  • Organizarea logistică și administrativă a evenimentelor desfășurate în cadrul proiectului (pre și post eveniment);
  • Gestionarea corespunzătoare a documentației legată de proiect;
  • Menținerea comunicării între echipa de implementare şi partenerii/beneficiarii proiectului;
  • Redactarea documentelor legate de rutina proiectului: scrisori, e-mailuri, procese-verbale, etc;
  • Colectarea și sistematizarea informaţiilor necesare pentru întocmirea diverselor tipuri de rapoarte;
  • Efectuarea deplasărilor în teren necesare implementării proiectului;
  • Alte responsabilități necesare pentru buna desfășurare a proiectului.

Cerinţe faţă de candidați:

  • Studii superioare;
  • Nivel avansat de comunicare scrisă şi verbală în limba română;
  • Cunoașterea programelor Microsoft Office (Word, Excel, Power Point);
  • Abilități de analiză și planificare, angajament personal;
  • Flexibilitate, gândire creativă;
  • Cunoaşterea limbii engleze constituie un avantaj;
  • Disponibilitate pentru deplasări în regiune;
  • Permis de conducere cat. B constituie un avantaj.

Beneficii:

  • Posibilitatea de implicare activă în proiectele asociaţiei;
  • Posibilitatea de formare şi instruire permanentă;
  • Posibilitate de creștere profesională.

Dosarul candidatului va include:

  • CV-ul candidatului;
  • Scrisoarea de intenţie;
  • Indicarea a două referinţe şi datele de contact ale acestora.

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV-ul la adresa de email: ngo_casmed@yahoo.com  cu titlul mesajului „Aplicare asistent proiect” până la data de  29 august 2021, ora 18.00.

Nu vor fi luate în considerare candidaturile care nu vor îndeplini condiţiile minimale solicitate în specificaţiile postului. Doar persoanele selectate vor fi invitate la interviu.

Persoana de contact: Livia Golovatîi, coordonator proiect, 069834207

Articol adaugat de: Echitate în sănătate