Anunț de angajare: Manager Comunicare Asociația Companiilor de Creație din Moldova (COR)

Poziție: Manager Comunicare Asociația Companiilor de Creație din Moldova (COR)

Durată: Full-time

Asociația Companiilor de Creație din Moldova oferă un mediu de lucru dinamic și interesant în multiple proiecte din domeniul creativ. Echipa COR participă în dezvoltarea și facilitarea proiectelor cu partenerii din diferite domenii și are ocazia de a participa activ în dezvoltarea Industriilor Creative în Moldova.

Responsabilități principale:

  • Scrierea de texte publicitare și promoționale pentru diferite medii și platforme de comunicare.
  • Gestionarea și administrarea eficientă a canalelor de social media pentru a întreține și a crește angajamentul și comunitatea online.
  • Monitorizarea și gestionarea aspectelor tehnice ale meta-descrierilor pentru o prezență online optimizată.
  • Experiență în lucrul cu relații publice și media, inclusiv crearea de comunicate de presă și gestionarea interacțiunii cu presa.
  • Dezvoltarea și implementarea strategiilor de comunicare pentru a sprijini obiectivele organizaționale.
  • Colaborarea strânsă cu designerii pentru a crea materiale vizuale și grafice pentru diferite campanii și inițiative.
  • Gestionarea eficientă a campaniilor de comunicare, asigurându-se că acestea sunt livrate la timp și că obiectivele sunt îndeplinite.
  • Experiență minimă de 2 ani într-un rol similar în domeniul comunicării.

Calificări:

  • Excelente abilități de comunicare în limba română, atât în scris, cât și în vorbire.
  • Abilități creative și analitice puternice.
  • Capacitatea de a lucra eficient sub presiune și de a respecta termene strânse.
  • Experiență demonstrată în gestionarea eficientă a proiectelor și a echipelor.
  • Cunoștințe solide în utilizarea instrumentelor și platformelor relevante pentru social media și marketing online.

Dedline aplicare: 8 Mai 2024

Adresa: info@cor.md

Tema scrisoare: Aplicare comunicator COR